به وب سایت اطلاع رسانی«مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ» خوش آمدید. .مقام معظم رهبــــری (مدظله العالی) فـرمـودنــد: «حوزه های علميـــــه بايد به سـوی تـخـصـصـــی شـدن حرکــت کننــد.»
نام کاربری :   
کلمه عبور :   

اخبار > دیدار معاون و مدیران معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه با حضرت آیت الله مصباح یزدی


این کار (فعالیت های تبلیغی شما )شبیه کاریست که متخصصین انرژی هسته ای در زمان حصر و تحریم انجام دادند و کارهائی کردند که دنیا را متحیرکرد.

دیدار معاون و مدیران معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه با حضرت آیت الله مصباح یزدی

حضرت آیت الله مصباح یزدی در دیدار با معاون و مدیران معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه: برخی از فعالیت هایی که امروز در معاونت تبلیغ حوزه انجام می شود، روزی آرزوی ما در حوزه بود.

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٤

 شماره خبر : ٣٦١٢٥٣ / تعداد بازدید : 86242

حضرت آیت الله مصباح یزدی در دیدار با  معاون و مدیران معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه که در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به تبلیغ دین اظهارداشت: برخی از فعالیت هایی که امروز در معاونت تبلیغ حوزه انجام می شود، روزی آرزوی ما در حوزه بود.

ایشان افزود: در فرهنگ قرآنی مطالبی وجود دارد که به آنها توجه نداریم؛ قرآن در اوصاف مومنین بیان می کند «ایدهم بروح منه»؛ مشاهده می شود که عده ای طلبه بدون هیچ گونه بودجه و تشویقی، کارهایی انجام می دهند که برخی از مراکز با میلیاردها بودجه نمی توانند انجام دهند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: در دوره ما امام و رهبری نمونه این مساله بوده و هستند؛ زیرا جز با تایید خاص الهی و عنایت امام زمان(عج) این موفقیت ها حاصل نمی شد.

ایشان گفت: در اینجا سوال مطرح می شود که چه اتفاقی افتاد که امام و رهبری به  این مراتب رسیدند؛ در علم، تقوا و اخلاص و فراست و حکمت نمی توان مثلی برای آنها پیدا کرد.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: برای استفاده از این تاییدات الهی دو چیز لازم است که اولین آن اخلاص است که در عمل سخت و در سخن آسان است؛ مخالفت ها و بدگویی ها و تهمت ها را تحمل کردن برای کار برای رضای خدا کار آسانی نیست.

ایشان گفت: دومین بایسته برای رسیدن به تاییدات الهی، جدا شدن از روحیه تنبلی و افسردگی است؛ انسانی که هرچه دارد در طبق اخلاص بگذارد توسط خداوند ارتقا می یابد.

این استاد حوزه علمیه قم  خاطرنشان کرد: هرچه اخلاص بیشتر شود موفقیت ها بیشتر خواهد شد و اگر کاری برای خدا کردیم شکر نعمتی است که خداوند به ما داده است و به همین خاطر نباید خود را طلبکار بدانیم.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: موقعیت روحانیت در جامعه ستم شاهی در حد همین افرادی بود که در قبرستان ها صرفا تلقین می خوانند؛ ولی امروز به این جایگاه رسیده است که این نعمت را جای هیچ حد شکری نیست.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: فراوانی نعمت ها نباید باعث تنبلی ما شود؛ زیرا باید هرچه در توان داریم حتی با افزایش نعمت ارایه بدهیم؛ کارهایی در حوزه انجام می شود که باور نمی کردم تا این حد کار در حوزه تبلیغی انجام شود.

در ابتدای این دیدار حجه الاسلام و المسلمین نبوی معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه گزارشی از عملکرد تبلیغی این معاونت خدمت ایشلن ارائه کردند.


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/09/17 23:43
0
0
با عرض سلام در مورد گروهای خطابی که یکی از اصلیترین واحدهای درسی حوزه سفیران میباشد بسیار کوتاهی وکم کاری از طرف اساتید محترم ومسولین برگزاری میشود واین باعث سبک شمردن وبی توجهی طلبه به این درس میشود خواهشمندم برای بازدهی هرچه بیشتر وبهتر خطابی اهمیت بیشتری به این درس داده شود
کاربر مهمان
1394/05/31 2:24
0
0
سلام با توجه به ینکه 1400 سل از عمر دین اسلام سپری شده آیااین مدت برای جا افتادن و نهادینه شدن کافی نیست که هم حوزه های علمیه و هم حاکمیت تبلیغات را در راس امور قرار داده و سالیانه قسمت عظم بودجه کشور که باید برای کار های زیر بنائی هزینه شود برای تبلیغات هزینه میشود در ثانی مگر هر چیزی که اصل باشد نیاز به بلیغ هم دارد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلی     |     ارتباط با ما      |         درباره ما
 
پاسخ به پیامهای ارسالی

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ می باشد.

enlightenedبازگشت به ابتدای صفحه سایت