به وب سایت اطلاع رسانی«مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ» خوش آمدید. .مقام معظم رهبــــری (مدظله العالی) فـرمـودنــد: «حوزه های علميـــــه بايد به سـوی تـخـصـصـــی شـدن حرکــت کننــد.»
نام کاربری :   
کلمه عبور :   

اخبار > مراسم عمامه گذاری به دست آیت الله العظمی سبحانی


به مناسبت میلاد حضرت امام حسین و حضرت ابوالفضل (علیهماالسلام)

مراسم عمامه گذاری به دست آیت الله العظمی سبحانی

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابا الفضل العباس (ع)، 94 نفر از طلاب مدرسه علمیه سفیران هدایت قم و مرکز تخصصی تبلیغ به دست مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی سبحانی (حفظه الله) ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٥

 شماره خبر : ٣٧٧٤٧٤ / تعداد بازدید : 84687

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابا الفضل العباس (ع)، 94 نفر از طلاب مدرسه علمیه سفیران هدایت قم و مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ به دست مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی سبحانی (مد ظله العالی) ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

در این مراسم حضرت آیت الله العظمی سبحانی (حفظه الله)  ضمن بیان روایتی از حضرت رسول اکرم (ص) خطاب به امیرالمؤمنین (ع)، نسبت به اهمیت تبلیغ فرمودند: اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بهتر از آن چیزی است که خورشید بر آن می‌تابد. این روایت را گرچه پیامبر خطاب به حضرت امیرالمؤمنین (ع) فرموده‌اند؛ ولی به زمان پیامبر اختصاص ندارد و اگر چنانچه شما هم یک نفر را هدایت کنید، همین‌گونه است.

ایشان خاطرنشان کردند: در عصر حاضر که رسانه‌های بیگانه پیام‌های خود را با وسایل ارتباطی و با آمادگی کامل به ‌خانه های ما می‌فرستند ما نیز باید پیام‌های دینی خود را با همین ابزارها به مخاطبین آنان برسانیم.

حضرت آیت الله سبحانی ملبس شدن به لباس مقدس روحانیت را افتخار سربازی حضرت ولیعصر (عج) دانسته و فرمودند: من افتخار می کنم که وقتی از دنیا می روم، نامم جزء سربازان امام زمان (عج) ثبت شده باشد.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین نبوی، معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه‌های علمیه و رئیس مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ، مدارس علمیه سفیران هدایت، مدارسی است که 17 سال پیش، با مصوبه شورای عالی حوزه های علمیه و زیر نظر مرکز مدیریت حوزه های علمیه تأسیس و اداره می شود و در حال حاضر تعداد 112 مدرسه در کشور فعال هستند.

ایشان از خصوصیات این مدارس را تربیت طلابی ولائی، با بصیرت و مشتاق تبلیغ بیان کردند، و فرمودند، از ویژگی های دیگر طلاب این مدارس، تلاش جدی در درس و کسب مهارت‌های لازم، گذراندن یک دوره کامل تفسیر قرآن، مباحث تاریخی، و یک دوره کامل مسائل اعتقادی، و دروس روز مورد نیاز می‌باشد.

در این مدارس بیش از6200 طلبه، مشغول تحصیل هستند و در این مدت، بیش از 3200 فارغ‌التحصیل داشته‌است که در حال حاضر در اقصی‌نقاط کشور و در عرصه‌های مورد نیاز مشغول خدمت تبلیغی می‌باشند.


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/03/26 11:28
0
1
انشاءالله سربازان امام زمان عج الله فرجه شریف در امور تبلیغی و درسی موفق و مؤید باشند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلی     |     ارتباط با ما      |         درباره ما
 
پاسخ به پیامهای ارسالی

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ می باشد.

enlightenedبازگشت به ابتدای صفحه سایت