به وب سایت اطلاع رسانی«مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ» خوش آمدید. .مقام معظم رهبــــری (مدظله العالی) فـرمـودنــد: «حوزه های علميـــــه بايد به سـوی تـخـصـصـــی شـدن حرکــت کننــد.»
نام کاربری :   
کلمه عبور :   

اخبار > برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی آموزش و پرورش/تمدید مهلت ثبت نام تا 19 تیر


مرکز تربیت معلم مبلغ مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ

برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی آموزش و پرورش/تمدید مهلت ثبت نام تا 19 تیر

مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه‌های علمیه از بین طلاب حوزه های علمیه برادران و خواهرانی که دارای مدرک سطح ۲ حوزه هستند را جذب و بعد از گذراندن آموزش های مصوب شورای گسترش حوزه های علمیه، به آموزش و پرورش معرفی می نماید.

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨

 شماره خبر : ٤٠٧٩٣٤ / تعداد بازدید : 83110

به گزارش روابط عمومی «مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ» حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن نبوی مسئول مرکز آموزشی پژوهشی تبلیغ، با اشاره به  راه‌اندازی مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه‌های علمیه، گفت: یک سری از رشته ها در آموزش و پرورش وجود دارد که اگر بخواهد به طور شایسته و کارشناسانه مدیریت شود، بایستی نیروهای حوزوی ورود کنند؛ مثل دروس دینی مثل قرآن، زبان عربی، علوم تربیتی، معاونت پرورشی و ... که بستر تخصصی این موارد حوزه علمیه است.

وی افزود: در برخی دروس مثل عربی، قرآن و علوم تربیتی قبل از این نیز طلاب می توانستند ورود داشته باشند، ولی حوزه علمیه نه در آموزش ها مشارکت داشت و نه در برنامه ریزی؛ ولی مرکز تربیت مبلغ معلم از سوی خود حوزه علمیه طراحی شده و اجرای آن هم با خود حوزه علمیه است.

مدیر مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ، بیان داشت: در این راستا جلسات متعددی با دانشگاه فرهنگیان برگزار و تفاهم نامه ای نیز منعقد شده است که امیدواریم با ایجاد راه های قانونی، مسیر ورود علاقه مندان به عرصه آموزش و پرورش مهیا شود و افراد بتوانند بدون دغدغه آموزش های لازم را ببینند و در جریان جذب و استخدام در آموزش و پرورش قرار می گیرند.

وی با بیان این که عناوین دروس و سرفصل های دوره تربیت مبلغ معلم نیز آماده شده است گفت: این عناوین در مرحله تصویب نهایی است و به لطف خداوند با جذب افراد مستعد و توانمند و آموزش آن‌ها در مدت 2 یا 3 سال، این طلاب در مسیر جذب آموزش و پرورش قرار می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی با تشریح نحوه ورود طلاب به آموزش و پرورش افزود: برای ورود به آموزش و پرورش 2 مسیر قانونی وجود دارد. یک راه شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان که پس از طی دوره 4 ساله به عنوان معلم مشغول تدریس می‌شوند. دومین راه ورود به آموزش و پرورش که بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌باشد؛ جذب از طریق آزمون استخدامی می‌باشد که طلاب و دانشجویانی که مدرک سطح 2 یا کارشناسی دارند و خدمت سربازی خود را گذرانده‌اند می‌توانند در جذب آموزش و پرورش شوند.

وی بیان داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش چند سال است که برگزار می‌شود و کسانی که علاقه‌مند به استخدام در این اداره باشند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت: طلابی و دانشجویانی که در آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شوند، بعد از طی مراحل مصاحبه و قبولی در آن، به عنوان مهارت‌آموز دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و بعد از گذراندن یک سال آموزش‌های دوره معلمی و شرکت کردن در آزمون جامع، در صورت قبولی به ادارات آموزش و پرورش معرفی شده و مشغول تدریس می‌باشند.

وی یاد آور شد: در آزمون‌های سال قبل طلاب فقط در 3 رشته می‌توانستند شرکت کنند ولی امثال با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه‌های علمیه طلاب در 8 رشته علوم انسانی (دبیری عربی، مربی امور تربیتی، دبیری معارف اسلامی، آموزگاری ابتدایی، دبیری ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری تاریخ، دبیری فلسفه) می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند و در صورت پذیرش در همان رشته‌ای که قبول شده‌اند به استخدام آموزش و پرورش درآمده و به تدریس مشغول می‌شوند.

مدیر مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ، گفت: مرکز تربیت مبلغ معلم به منظور موفقیت بیشتر طلاب حوزه‌های علمیه در آزمون استخدامی سال 1399-1398 دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی را طراحی کرده و انشاءالله به زودی برگزار می‌کند تا طلاب با آمادگی بیشتری در آزمون شرکت کنند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 8700 نفر برای شرکت در این دوره ثبت نام کرده اند و در برخی استان ها به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح، تعدادی از افراد پیگیر ثبت نام هستند که به همین منظور ثبت‌نام در دوره را تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 19 تیرماه تمدید شد و پیش بینی می شود بیش از 20 هزار نفر در این دوره ثبت نام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی بیان کرد: حدود نیمی از ثبت نام کنندگان از بین طلاب خواهران و نیمی از بین طلاب برادران هستند که این دوره انشاءالله نیمه دوم تیرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود. در این دوره برخی از دروس عمومی آزمون به صورت فشرده ارائه می‌شود که طلاب محترم با فضای سئوالات آزمون استخدامی آشنا شوند.

وی گفت: : هم‌چنین طلاب گرامی با مراحل و شرایط شرکت در آزمون و انتخاب محل‌های رشته‌ها، و دوره یک‌ساله مهارتی پس از آزمون و ...، در این دوره آشنا می‌شوند.

معاون تبلیغ حوزه خاطرنشان کرد:  طلاب گرامی سراسر کشور پس از قبولی در آزمون استخدامی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی (ماده 28 اساسنامه فرهنگیان) را در این مرکز گذرانده و بعد از پایان دوره یک‌ساله به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

وی افزود: با آموزش طلاب از سوی این مرکز، پیش بینی این است که افزایش بهره وری نسبت به گذشته بسیار بهتر خواهد شد. امیدواریم این برنامه مورد توجه قرار بگیرد و مؤثر واقع شود.

 

لینک خبر مرتبط و ثبت نام در دوره آموزشی اینجا کلیک کنید.

 

.


mailدرج شده توسط: حامد زمانی


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلی     |     ارتباط با ما      |         درباره ما
 
پاسخ به پیامهای ارسالی

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ می باشد.

enlightenedبازگشت به ابتدای صفحه سایت